TERAPIE

Access Bars

Access Bars je léčivá technika na bázi kvantové terapie, která se zaměřuje na 32 bodů na hlavě. Ty jsou jakousi vstupní branou a naopak i výstupním místem různých emocí, témat, oblastí života, schopností, bloků, potenciálů…

Je to jedna z transformačních technik, které mění naše osobní paradigma, vnímání světa a života, naše sebe-uvědomění a uplatnění v něm. Po její aplikaci postupně dochází k přeprogramování našich vzorců myšlení, chování i celkového bytí směrem k harmonii a rovnováze. Začne se dít to, co je pro nás nejlepší.

Terapie probíhá ideálně vleže, v klidu, v meditativním stavu. Terapeut přikládá svoje ruce postupně na specifické body na hlavě a skrze svoje ruce, srdeční a korunní čakru nechává proudit energie, které jsou dále universem transformovány.

Výsledkem je celkové léčení fyzického, psychického, duševního i duchovního stavu člověka. Je možné nevkládat do terapie žádný specifický záměr a naše vnitřní inteligence začne harmonizovat celkový stav podle vnitřních priorit. Nebo se naopak lze zaměřit na konkrétní situaci či téma a urychlit tak jeho energetické vyrovnání.

Osteodynamika

Tato terapie vychází ze dvou základních směrů 1. Dornovy metody 2. Kraniosakrální osteopatie Dornova metoda klade důraz na mechaniku, využívá pohyb, ale nepracuje s tkáněmi, občas využívá razance hmatu. Kraniosakrální terapie řeší vzorce v těle s využitím vnitřních procesů v těle. Fyzické blokády kostí lze řešit rychleji a nenechat tělo příliš dlouho ve stavu fyzické nerovnováhy. OSTEODYNAMIKA je tedy terapie, která pohybuje s kostmi ovlivněním terapeuta z vnějšku, ale s hlubokým respektem ke tkáním, zejména fasciím. Tato terapie klade důraz na terapeutický vztah s pacientem, na schopnost terapeuta pracovat v neutrálu a ukotvení. Pozornost terapeuta je zaměřena i na činnost kraniosakrálního konceptu, jeho pohyb a informace ve tkáních. Tímto přístupem se prohlubuje a zvyšuje účinek probíhajících procesů. Tyto procesy v těle lze vnímat jako hologram. Všechny složky v opěrném aparátu jsou vzájemně funkčně propojené, tvoří jeden celek. V probíhající terapii může na pozadí celku vystoupit do popředí bod problému, který ukazuje na potřebu řešení. Osteodynamika tak vytváří jednotný přístup k vrstvám živého systému a sjednocuje je. Osteodynamika je BIOMECHANICKÁ TERAPI.

Dornova metoda

Dornova metoda je druhem jemné manuální terapie, při které se klouby a obratle pacienta na milimetr přesně uvedou do správné polohy. Současně se tím otevřou brány energie, které mohou v člověku lépe proudit. To vše se děje volným a přirozeným pohybem ošetřovaného za jeho účasti a pomocí jemného tlaku palců terapeuta. Přitom terapeut nikdy nepřekročí práh bolesti a díky tomu, že pohyb není prováděn trhnutím, je tato metoda bezpečná. Například při napravování nesprávných poloh obratlů se pohybem obchází svalová ochrana a jemným tlakem tak může být obratel přiveden do správné polohy bez nežádoucích vedlejších účinků. V praxi se většinou provádí při prvních dvou návštěvách komplexní vyšetření a ošetření kloubů a páteře pacienta. Náprava obratlů se vždy provádí aktivním pohybem pacienta. Terapeut zjistí, na kterou stranu je obratel vychýlen, a pacient volným kyvadlovým pohybem houpe protější rukou nebo nohou dopředu a dozadu. Terapeut vytvoří jemný protitlak na příslušný obratel, který tak sám dosedne na správné místo. Po ošetření obratle nebo kloubu terapeut ošetřované místo jemně hladí oběma rukama směrem ke konci končetin nebo ke kostrči. Tím se podpoří volný pohyb uvolněné energie v těle. Po ošetření se celá terapie může doplnit tzv. Breussovou masáží a tím prohloubit uvolnění celého těla. Breussova masáž je jemná energetická masáž akupresurních bodů a páteře, která uvolňuje tlak na ploténky. Někdy se provádí ještě před samotným napravováním páteře, aby došlo k uvolnění napjatého svalstva.

Bowenova masáž

Jemný tlak a šetrná manipulace pomáhají stimulovat krevní a lymfatickou cirkulaci, dochází k mírnému dráždění nervových zakončení a ke stimulaci energetických drah.
Je to systém velmi jemných a přesně definovaných pohybů přes měkkou tkáň. Je to neinvazivní a velmi šetrná metoda umožňující tělu aktivovat přirození hojivé a regenerační procesy. Navrací organismus do rovnováhy ze které byl vychýlen úrazem, nemocí, vadným držením těla nebo nedostatkem pohybu. Provádí se sérií pečlivě volených hmatů na těle přes oblečení. Pohyby posílají signály do mozku kde Bowen technika je účinná např. u těchto problémů: artritida, syndrom karpálního tunelu, chronický únavový syndrom, kolika, potíže s nervosvalovou rovnováhou, trávicí potíže, neplodnost, potíže s ledvinami, lymfatické uzliny a cesty, ztuhlá ramena,bolesti bederní páteře, bolesti kolen a achilovky,migrény, skolióza, ischiatické bolesti sedacího nervu, disharmonie kyčlí, tenisový loket, sportovní úrazy, neurózy atd.

Kvantový dotek

Pracuji zásadně přírodní cestou, léčení probíhá kombinací práce s tělem a jeho tzv. tělesnou pamětí.
Pracuji se záměrem – energie následuje záměr. Tak kam nasměrujeme naši energii, tam půjde. Práce se záměrem je velmi silná, rychlá a podporující na vaší cestě.

Lymfodrenáž

Lymfodrenáž je speciální léčebná metoda, za pomocí které se podporuje vyplavování odpadních látek z těla. Jedná se tedy o prostředek detoxikace. Díky lymfodrenáži můžeme z těla dostat nahromaděné toxické látky, které jsou jinak pro tělo škodlivé. Dalším důležitým aspektem lymfodrenáže, je urychlení toku lymfy mízním řečištěm a podpora látkové výměny organismu. Lymfodrenáž významným způsobem podporuje imunitní systém[1]. V dnešní době se hojně využívá spíše ke kosmetickým účelům, například významně napomáhá k odstranění celulitidy. Další nespornou výhodou je, že lymfodrenáž napomáhá k zlepšení metabolismu a zlepšení fyzické kondice, což může vést k úbytku váhy.

Před každou lymfodrenáží je zásadní uvolnění důležitých mízních uzlin, aby nedošlo k zablokování. Při lymfodrenáži by mohlo nastat riziko nahromadění lymfy před uzlinou, což je nežádoucí.